מרכז תרבות חדש יוקם בישוב באר גנים, הצמוד לישוב ניצן. "מרכז התרבות ניסנית" ישתרע על פני שטח של חצי דונם, מתוכו 300 מ"ר בנוי כאשר עלות הפרויקט הינה כשלושה מיליון שקלים. המודל האדריכלי שנבחר ותוכנן על ידי משרד "בודק אדריכלים בע"מ", ממשיך למעשה את קווי המתאר של הסביבה הטבעית באזור ו"מתכתב" עם הדיונות החוליות סב

שמו של המרכז יקרא ניסנית מכיוון שמדובר באחד מהישובים המפונים של גוש קטיף.  לפני 12 שנים, בעקבות הליך ההינתקות, חלק גדול ממפוני גוש קטיף (40 אחוז) בחרו להתגורר ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. בעקבות הצמיחה הדמוגרפית המבורכת והצורך לתת מענה הולם לתושבים החדשים, המועצה הקימה את היישוב הישוב באר גנים, אשר רובו ככולו מאוכלס ממפוני גוש קטיף.

באר גנים הוא היישוב הצעיר ביותר במועצה האזורית חוף אשקלון והוקם בשנת 2012. שם היישוב מורכב מראש התיבות של תשעה מיישובי גוש קטיף שפונו: בדולח, אלי סיני, רפיח ים, גדיד, גן אור, נצר חזני, ניסנית, נווה דקלים ומורג.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, ציין כי מדובר בפרויקט נוסף לבניית קהילת המפונים ביישובי הקבע. על מנת לא להתפשר על מרכיבי המבנה, התכנון והביצוע, יגויסו התקציבים המתאימים לכך. לפרויקט שותפה הנהגת קהילת ניסנית, ביניהם דרור תנעמי ואביאל אליעז.

מנכ"ל החברה הכלכלית של המועצה, גיורא נחשון, אמר כי כבר בימים הקרובים ייצא המכרז לביצוע העבודות, אשר יימשכו על פי המשוער כשמונה חודשים. זה המקום לציין כי לפני כחודש, עם תחילת שנת הלימודים תשע"ח, נחנך מבנה הקבע של בית הספר היסודי בישוב באר גנים.

בודק אדריכלים בעמ

הדמיה באדיבות בודק אדריכלים בע"מ.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו