אלימות נגד מורים : שביתת מחאה בת שלוש שעות בבית ספר יסודי רבקה גובר בנהורהביום ראשון יושבת בית הספר "רבקה גובר" במועצה אזורית לכיש, למשך שלוש שעות והלימודים יתחילו בשעה 11:00, זאת עקב איומים ואלימות של הורה על צוות בית הספר

הסתדרות המורים הודיעה כי תשבית מחר (ראשון), למשך שלוש שעות , את בית ספר יסודי רבקה גובר, במחאה על האלימות הגואה נגד צוותים במוסדות חינוך. 
מברור מול גורמים בבית הספר, מדובר באירוע חמור של תלמידה אשר הורחקה מההסעות,  בשל התנהגות לא הולמת ומסוכנת, ועל כך קיבלה הרחקה עד יום ראשון.  ביום רביעי התקשרה האם בתגובה למורה שאחראית גם על ההסעות של בית הספר,  ונקטה באלימות מילולית בשיחת הטלפון.המורה פנתה למשטרה והאם קיבלה צו הרחקה ל-15 יום מהמורה. 
ביום שישי האחרון , זומנה האם לקחת את ביתה,  בשל ההשעיה מהסעות בית הספר, ושוב פנתה למורה, רק שהפעם זה לא הסתיים רק בקללות, אלה גם השליכה חפצים לעבר המורה. המורה שוב פנתה למשטרה להמשך טיפול . 
בית ספר רבקה גרובר
-
מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, ציינה " כי למרות המחשבה שאפשר לפתח אדישות כלפי מקרים חוזרים ונשנים של אלימות, כל פעם מחדש זה מפתיע אותנו. כל יום מקבלים דיווח על אלימות, לפעמים כמה מקרים ביום. זה בלתי נסבל. רק השבוע אישרה ועדת החוקה של הכנסת להחמיר את הענישה כלפי מי שתוקף עובדי הוראה והנה גם זה לא מרתיע.
"הצגנו למשרדי הממשלה תכנית מוסדרת לטיפול בתופעה, לשמחתי שר החינוך נפתלי בנט אימץ חלקים ממנה. אך עוד יש הרבה מה לעשות. צריך לעבור משלב התכניות והדיבורים למעשים".
בן דויד הבהירה" כי ככל שהנושא ימשיך להיות מופקר על ידי המדינה פעולות המחאה ילכו ויחריפו".
מהנהלת בית הספר הגישו תלונה במשטרת קרית גת. 
-
בית ספר רבקה גובר

סקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה, בקרב 400 מורים המהווים מדגם מייצג, מצא כי 55% מהם חוו אלימות מילולית מצד תלמידיהם, 42% נחשפו לביטויים פוגעים מצד הורים, 5% מהנסקרים העידו שנפלו קרבן לאלימות פיזית ו-5% סבלו מפגיעה ברכושם – ברוב המקרים מדובר ברכבם.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה