מתנות

הופעת חנויות יד שניה התגברה מאוד בשנים האחרונות. אנשים התחילו למצות את כח הקניה של דברים חדשים מהמדף בחנות גם בשל יוקר המחיה וגם בשל עודף החפצים שנמצאים בבית. בשורה התחתונה יש לנו הכל, כל מה שאנחנו צריכים, רוצים וחולמים. מכשירים אלקטרוניים, חפצי נוי, בגדים ממותגים, כלי מטבח וכו'. אנשים נזהרים וחושבים פעמיים האם להוציא סכום כסף ניכבד על מוצר חדש כאשר ברקע נושפים בעורפם תשלומי משכנתא, מיסים, גנים לילדים ואוכל. אנשים כבר לא מבזבזים היום מהר ורוצים חלופה. חנויות היד שניה מציאות מגוון של דברים שימושיים לבית, לחצר בחצי מחיר מהמוצר החדש ולפעמים גם פחות מכך. ישנם חנויות יד שניה שבוררות את הסחורה שמתקבלת אצלם ומציעות למכירה רק מוצרים חדשים, תקינים, לפעמים עם התוית של החנות עדיין עליהם. ישנם אפילו חנויות שמזכות את מוסר החפץ למכירה בסכום על מכירה של אותו חפץ. כך שלושה גורמים מרוויחים - הלקוח שנהנה ממחיר זול ומוצר טוב ותקין, החנות שמרוויחה ומוסר החפץ שנהנה מרווח על המכירה.

רכזות כח אדם ומנהלות רווחה בחברות שונות נתקלות בכל חג של ראש השנה ופסח (שם בדרך כלל נוהגים לתת שוברי מתנה) מה לקנות ואיך לשמח את העובדים. שיתוף פעולה בין חנויות יד שניה שונות לבין חברות יכול להוות פתרון מופלא לבעיה זו. במקום לתת שובר קניה לחנות או לרשת חנויות ובכך להגביל את מקבלי השובר בדבר בו הם חפצים, אפשר בהחלט ליצור קשר עם חנויות יד שניה הנמצאות בסביבה, לבוא עימם בהסכם כספי כלשהו ובוא היום לחלק את השוברים לעובדים, לספקים וללקוחות. האדם אשר מקבל את השובר ניגש לחנות היד שניה מתוך מבחר חנויות מוצעות ושם יכול לבחור לעצמו את שהוא מבקש - ספרים, דיסקים עם מוזיקה, מוצרי חשמל כגון אופי לחם, טוסטר אובנים, מחשבים ואולי גם טלפונים סלולרים, כלי בית כגון צלחות, כוסות, סכו"ם וקערות יפות.

שוברי קניה "רגילים" נותנים בדרך כלל ערך כספי של בין מאתיים חמישים לארבע מאות ש"ח. סכום כזה מאפשר לקנות מעט מאוד דברים בחנויות רגילות. בחנות יד שניה זהו סכום גדול המאפשר לקנות מגוון רחב של מוצרים.

לדוגמא ספר חדש עולה בחנות סביב שישים למאה ש"ח ואולי גם יותר. בשובר של שלוש מאות חמישים ₪ אפשרי לקנות ארבעה או חמישה ספרים בעוד שבחנות יד שניה אפשר לקנות עשרים ספרים בערך.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו