1.פארק אשכול -נחל הבשור

הגן הלאומי פארק אשכול היא פנינה הנמצאת בלב ליבה של הנגב המערבי , במקום  נמצא מעיין עין הבשור זהו מקור מים  אשר מימיו חמימים יחסית  , שפיעות המעיין קבועה . סביב המעיין מדשאות  ופינות מוצלות לפקניק, המעיינות במקום  נובעים במספר מוקדים, וברכות מלאכותיות בלב הפארק ולברכות שכשוך. להנאת המטיילים קיימים גם  מתקני שעשוע לילדים לצד המעיין

צילום עמית מנדלסון

עליה למצפור והליכה לאורך המעיינות מתאימה לכולם, כמובן שניתן לצאת לסיורים ארוכים יותר

בפארק שפע מרחבים, מדשאות ופינות צל לרוב. הפארק נושק למגוון מסלולים ברגל, ברכב ובאופניים. ניתן ללון בפארק

אייך מגיעים?

רושמים בוויז פארק אשכול -הבשור

2.בריכת צאנן

בריכה עונתית באפיק נחל גוברין, סמוך ליישובים נחושה ובית גוברין

בריכת צאנן היא בריכה הנמצאת באפיקו של נחל גוברין, הבריכה נוצרה עקב סכר סלעים מלאכותי שנבנה בנחל. 
הבריכה מלאה גם בחודש יולי החמים ומתאימה לבילוי משפחתי קצר, בעיקר בשל האפשרות להגיע ממש עד הבריכה עם רכב פרטי.

בריכת צאנן

אייך מגיעים?
מכביש באר שבע- תל אביב (כביש 40), צומת פלוגות, נוסעים מזרחה לכיוון חברון על כביש 35 כ21.6 קילומטר (כ15 דקות) עד פניה ימינה לשביל עפר בסימון שבילים אדום, פונים ימינה.
נוסעים על שביל העפר כ250 מטר, בדרך חוצים גשר אירי, עד פנייה שמאלה, פונים שמאלה וממשיכים כ150 מטר עד צומת טי, כשממול הצומת רואים קצה של חורשה גדולה.
פונים שמאלה. נוסעים עוד כ400 מטר. משמאלנו נחל בית גוברין וניתן להבחין גם שאנחנו בעצם נוסעים בשטח במקביל לכביש. מימיננו החורשה.
אחרי 400 מטרים מגיעים לפניה לרחבה קטנה בירידה שמאלה. פונים שמאלה ומבחינים בבריכה בקצה השטח.

3.נחל הבשור

נחל הבשור הרחב מציף בשיטפון את גשר צאלים וזורם לאורך שמורת הבשור בפיתולים לכיוון מערב. סמוך לקיבוץ רעים הולך הנחל ונהיה צר ומייצר בריכה נפלאה מעט לפני הגשר שעל כביש 232 החוצה אותו מצפון לדרום. נעמוד מעל ערוץ הנחל ונהנה מהמראה הנפלא בלב הנגב הצחיח.

נחל בשור צילום: אדי ישראל

בתוך הבריכה שנחל משתקף מצוק כורכר הנישא מעליה ועומד זקוף ישר מולנו ובראשו שדרת איקליפטוסים. שורשי האיקליפטוסים בולטים וחשופים על מצוק הכורכר. השטח כולו בוהק בעוצמת הירוק, כלניות פזורות בשטח ולצדן הכדן הנאה שצבעו כחול עז. לאחר התצפית נרד אל הנחל והאמיצים שבינו אף יכנסו לרחוץ במימיו החומים והקרים של הנחל הזורם לאיטו, ההנאה מושלמת

4.בריכות ניצנים

בריכות ניצנים נוצרו כתוצאה מצירוף מקרים של חציבת יתר של כורכר בידי האדם מי תהום גבוהים יחסית לפני הקרקע שפרצו במהלך החציבה  בבריכות ישנם צמחי מים שונים ודגים  קרקע הבריכות בוצית ועומקן משתנה. 

ישנן מס' נקודות נחמדות לפיקניק במהלך הטיול במקום. כניסה למים : במקום אין שירותי הצלה והקרקעית בוצית אז מי שנכנס עושה זאת על אחריותו בלבד. אך ניתן להשתכשך בימים החמים. 

בריכת ניצנים

אייך מגיעים ?

נוסעים לכיוון חוף הים ניצנים, עוברים את היישוב ניצן, את בסיס הטירונים, וממשיכים עם כביש הגישה לחוף הים עד שמגיעים לבותקה עם מחסום על הכביש שמכריזה שזוהי הכניסה לחוף הבננה ביץ'. לא נכנסים דרך המחסום אלא מחנים את הרכב בחניית כורכר נוחה ורחבה מצד ימין של הבותקה, ומאתרים מעין שער ירוק גדול בצד מערב, עוברים רגלית דרכו ומגיעים לחורשת שקמים יפהפיה לצידו של אגם מי תהום יפיהפה.

.

שכשוך נעים!!!

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו